Internetový obchod : Vodní dýmky tabáky.cz (místo kde si jistě vyberete vaši oblíbenou vodní dýmku), Aladin-Shop.cz

Štítky

vodní dýmky

Návod na přípravu vodní dýmky

Co všechno budeme k přípravě vodní dýmky potřebovat

vodni-dymka-2

Samotnou vodní dýmku, její součástí by mělo být : váza, tělo, šlauch, korunka, těsnění ke korunce, ke šlauchu a k váze, kleštičky, sítko, štětka. (U některých malých - mini dýmek není součástí kleštičky, sítko ani štětka).

Dále budeme potřebovat alobal (stačí kuchyňský), vodu (nejlépe studenou), tabák do vodní dýmky, uhlíky pro vodní dýmky a to by mělo být vše.

Váza vodní dýmky

Základní příprava vodní dýmky

Do skleněné nádoby (vázy) nalijeme studenou vodu, aby spodní část těla byla ponořena cca 2cm.

Poté zasadíme krouživým pohybem tělo vodní dýmky do nádoby. Šlauch zasuneme do těla vodní dýmky. Při obou spojích dbáme aby byly zcela utěsněny, jinak se nám pokouření nevydaří a vodní dýmka bude přisávat vzduch z okolí.  Nyní je dýmka téměř připravená.

korunky-vodni-dymky

Příprava tabáku do vodní dýmky

Dále si připravíme tabák pro vodní dýmky a keramickou korunku. Tabák nasypeme do vrchní části korunky. Při plnění korunky dbáme, abychom tabák řádně rozdrobili, protože natlačený tabák nám korunku ucpe.

Korunku plníme asi 2-3 mm pod okraj korunky, aby se alobal nedotýkal tabáku.

alobal-alu-folie

Alobal a jeho prodiravění

Připravíme si čtverec alobalu (cca 15x15 cm), může být i dvouvrstvý. Alobalem přikryjeme horní část korunky s tabákem a uhladíme odstávající cípy kolem obvodu korunky.

Dbáme na to aby vrchní část byla napnutá a nedotýkala se tabáku. Konečné úpravy se skládají z proděravění alobalu.

K tomuto použijeme nejlépe špendlík. Důkladně proděravíme celý vnitřní kruh až ke kraji a nasuneme korunku na kovový trup. Již zbývá jen uhlík.

Příprava a zapálení uhlíku pro vodní dýmky

uhliky-do-vodni-dymky

Uhlík rozehřejte z obou stran, nejlépe na plynovém vařiči cca 5 min. Uhlík musí být nažhavený z obou stran kompletně jinak při položení na korunku pomalu dohasíná a dýmka rychle končí.

Při použití rychlozápalných uhlíku, stačí jen rozpálit nad zapalovačem nebo sirkou. Nechat dokud nepřestanoun prskat a poté můžete uhlík položit na vodní dýmku.

Ze zkušeností zákazníků doporučujeme spíše uhlíky Klasické, které neobsahují chemické látky. Třeba CocoBrico, nebo Bambocha.Kde sehnat vodní dýmku
Vodní dýmky Praha - Novinky a zajímavosti
Úterý, 03 Květen 2011 09:50, Napsal Administrator

Posledních pár let se vodní dýmky staly velkou módou u mladých lidí, většina jich vodní dýmku alespoň odzkoušela.

To je důvodem, proč se stále více mladých ale i starších lidí rozhodují pro pořízení vlastní vodní dýmky. Nejenom, že s vlastní dýmkou ušetříte (za částku, za níž můžete mít v čajovně jednu vodní dýmku, můžete mít doma podýmání několik), tak jsou pak vaše možnosti naprosto neomezené – máte příležitost kombinovat tabáky, zkoušet nalít do vázy i něco jiného než vodu a mnoho dalšího!Navíc si vodní dýmku můžete dát kdykoli a kdekoli – ať už o samotě doma, na oslavě, diskotéce nebo při večerní procházce.

 

Pokud jsme vás dostatečně navnadili a vy jste dostali také chuť ochutnat kousek orientu v pohodlí domova, zavítejte do internetového obchodu www.aladin-shop.cz, který se specializuje na prodej vodních dýmek, tabáků a příslušenství. Obchod vznikl jako odezva na zvýšenou poptávku zákazníků po tomto exotickém druhu zboží, převážně tedy vodních dýmek TopMark a nových řad vodních dýmek Aladin.

Vodní dýmka jistota spokojenosti.

Hlavní prioritou tohoto e-shopu je vycházet vstříc zákazníkům a každou objednávku dovést až do úplného konce. Pokud dáváte přednost osobnímu kontaktu, můžete navštívit také kamenný obchodu Aladin-Shop na pražském Žižkově, kde máte kromě možnosti nákupu zboží také možnost získat nové informace z odvětví vodních dýmek, tabáků, uhlíků a jejich používání. Internetové ceny vodních dýmek a příslušenství jsou stejně nízké jako v kamenném obchodě.

Luxusní vodní dýmky Mya.

Jestliže ještě stále přemýšlíte, čím udělat radost, tady si určitě vyberete ze široké nabídky levných i luxusních vodních dýmek, voňavých tabáků či jiného příslušenství.

Vodní dýmky Praha pestrá nabídka vodních dýmek.

V nabídce je velké množství druhů v celé škále barev, různých tvarů, velikostí a vzorů. Najdete zde vodní dýmky značek Aladin, TopMark, Pumpkin, Mya, King Hookah, Shisha a Mitsuba.. Samozřejmostí je možnost výběru z široké řady vždy čerstvých tabáků, kvalitních uhlíků a příslušenství za skvělé ceny!

Veškeré zboží si zde můžete osahat, máte možnost porovnat různé typy vodních dýmek, tabáků, uhlíků a dalšího nabízeného zboží. Získáte tak jistotu, že nekupujete zajíce v pytli. Pokud si přece jen nebudete vědět rady s výběrem, v obchodě Aladin-Shop vám vždy rádi a ochotně s tímto problémem pomohou.

Na trhu s vodními dýmkami se totiž mohou pyšnit dlouhodobými zkušenostmi. Určitě se také Vy brzy stanete jedním ze spokojených zákazníků prodejny Aladin-Shop.

Princip fungování vodní dýmky
Vodní dýmky Praha - Novinky a zajímavosti
Úterý, 03 Květen 2011 09:02, Napsal Administrator

Při potáhnutí z hadice vodní dýmky (šlauchu) vzniká ve váze podtlak, který se vyrovnává sáním vzduchu skrze korunkou  (neboli hagaru) (umístěnou na vrchní části vodní dýmky).

Nasávaný vzduch procházející korunkou se díky žhnoucímu uhlíku na alobalu ohřívá na teplotu asi 450°C a a současně vypalujuje tabák umístěný v korunce, jenž se díky své vlhkosti začíná vypařovat a spalova.

(V průběhu kouření vodní dýmky je důležité sledovat, aby se nezačal připalovat, to se pozná štiplavou příchutí.) Vhodné je se připálení tabáku vyvarovat a a místo kde je uhlík položen častěji měnit.

Dým který vznikl vypalováním tabáku pokračuje dále skrze trubici v těle vodní dýmky, která je zakončena pod vodou ve váze.

Ve váze se dým ochlazuje a částečně pročištuje od některých spalin a látek.

Druhá trubice, která ve váze začíná již nad hladinou vody, nasává tento dým do hadice (šlauchu), a tak dýmkař vdechne dým do plic.

Škodlivost vodní dýmky
Vodní dýmky Praha - Novinky a zajímavosti
Pátek, 29 Duben 2011 07:58, Napsal cs.wikipedie.org

 

Často diskutovaná je škodlivost vodní dýmky v porovnání s cigaretami, v tomto ohledu se o objasnění situace postaral výzkumný tým z Americké University v Bejrůtu (American University of Beirut/AUB) a University Svatého Josefa (St. Joseph University in Beirut/USJ. výzkumy ukázaly, že kouř z vodní dýmky obsahuje velké množství chemických látek, které můžeme nalézt ve škodlivém cigaretovém kouři.

Výsledky popírají že by vodní dýmka byla zdravotně nezávadná.

Průzkum AUB, který byl zveřejněn v roce 2003 v lednovém vydání FOOD AND CHEMICAL TOXICOLOGY: dehet, nikotin a těžké kovy obsažené v kouři vodní dýmky, vycházejícím z výzkumného kouřícího zařízení (k výzkumu byl použit obvyklý melasový tabák). Měření byla provedena za účelem popsání průměrné škodlivosti kouření vodní dýmky v závislosti na: množství a délce tahů a na časových intervalech mezi jednotlivými tahy.

 

LátkaDýmkaCigaretaSkupina
Nikotin [mg] 2,25 0,1 - 2,5 -
Dehet [mg] 242 1 - 35 -
Benzopyren [ng] 52 20 - 45 2a
Arsen [ng] 165 40 - 120 1
Berylium [ng] 65 300 1
Nikl [ng] 990 <600 2b
Kobalt [ng] 70 0,13 - 0,2 2b
Chrom [ng] 1340 4 - 70 1
Olovo [ng] 6870 34 - 85 2b
Rtuť [ng] nezjištěna 32 - 95 3

 

Skupiny: 1 – látka je pro lidský organismus karcinogenní 2a – látka je pravděpodobně pro lidský organismus karcinogenní 2b – látka by mohla být pro lidský organismus karcinogenní 3 – látka není řaditelná mezi karcinogeny

Studie škodlivosti vodních dýmek

Výsledky ukázaly, že nahromaděný kouř ze 100 tahů obsahuje nikotin, dehet a karcinogenní těžké kovy v alarmujících hodnotách, v mnoha případech několikrát přesahujících hodnoty obsažené v cigaretách. Spolu s oxidem uhelnatým, který nebyl v průzkumu měřen, jsou dehet a nikotin považovány za hlavní příčiny kuřáckých onemocnění (rakovina jazyka, plic, močového měchýře, onemocnění srdce…).

Přesto, že se dehet v kouři vodní dýmky vyskytuje v alarmujících hodnotách ve srovnání s cigaretovým kouřem, autor studie Dr. Alan Shihadeh, asistující profesor na AUB-ústředí mechanického inženýrství, výsledky výzkumu upřesňuje: V kouři získaném ze 100 tahů z vodní dýmky se sice vyskytuje více dehtu než ve 20 cigaretách, ale cigaretový dehet má jiné složení. To je způsobeno rozdílnou teplotou spalování tabáku. Při kouření vodní dýmky dosahuje teplota přibližně 450 °C (v oblasti hliníkové folie), zatímco u cigaret bylo naměřeno až 900 °C.

Dá se tedy předpokládat, že větší část kouřových kondenzátů (v případě dýmek) vzniká prostou destilací, nikoliv pyrolýzou (tepelným rozkladem) a spalováním. Výzkumy tabákových kondenzátů vzniklých tepelným rozkladem ukazují, že tvorba nádorů a četnost vzniku mutagenů stoupá zároveň s teplotou pyrolýzy.

Ve studii USJ, Dr. Chawky Harfouch a Dr. Negib Greahchan měřili hodnotu nikotinu a polycyklických uhlovodíků obsažených v kouři vodní dýmky při užití melasového tabáku. Stejně jako ve studii AUB, z průzkumu vyplynulo, že voda část nikotinu zachytí, ale nezachytí rakovinotvorné benzo(a)pyreny, klíčové složky dehtu a silné karcinogeny.

Dr. Harfouch vycházel z jiných výzkumů a studií, které poukazují na stejnou hladinu nikotinu v krvi kuřáka vodní dýmky a cigaret. Dr. Harfouch zjistil, že kuřák vodní dýmky však musí vykouřit více tabáku než kuřák cigaret, aby dosáhl stejných hodnot nikotinu v krvi. Tím je vystaven vyššímu množství škodlivých látek. Přesto, že studie USJ a AUB používaly rozdílné způsoby kouření, dosáhly stejného výsledku: Voda částečně zachytí nikotin v kouři, ale na karcinogenní složky dehtu má jen velmi malý vliv.

Dr. Samer Jabbour kardiolog, praktický lékař a ředitel „Protikuřáckého programu“ (Quit smoking program) na AUB poznamenává: „Důsledky malého množství nikotinu ve vodní dýmce jsou sice neznámé, ale není vyloučeno, že opakované užívání může vést k závislosti.“ V každém případě opakované užívání vodní dýmky může zvýšit riziko rakoviny.

zdroj: cs.wikipedie.org

Tabák do vodní dýmky

Tabáky do vodních dýmek jsou často ochuceny tak výrazně že cítíte chuť čerstvého ovoce.

tabak-al-fakher-shisha

Tabák určený do vodních dýmek je složen z více esencí (30% tabák a 70% ovocná melasa).  Převážná část tabáků určených pro vodní dýmky je nakládána do medu.

Je pravda, že existují i tabáky, které nejsou čistě přírodní a jejich chuť je upravována chemicky, takto upravovaný tabák dosahuje větších chuťových kvalit při kouření.

Rozdělení tabáků podle síly aroma:

Tabáky do vodních dýmek lze rovněž dělit dle síly tabákového aroma, což je dosti důležité, pokud používáte klasickou papírovou hadici, kterou nelze vyplachovat vodou.

Silně aromatické tabáky - Káva, Kapučíno, Lékořice, Růže

Aromatické tabáky - Karamel, Víno, Jasmín, Citrón, Mandarinka, Ovocný mix, Pomeranč, Broskev, Kokos, Bonbón, Pistácie

Jemné tabáky - Jablko, Meruňka, Jahoda, Banán, Višeň, Meloun, Coca-cola, Máta, Vanilka

 

Původně se tabák ke kouření ve vodní dýmce nepoužíval. Namísto něho se ve vodní dýmce kouřil hašiš a marihuana.

Až s objevením Ameriky a příchodem tabáku do Evropy, se začal používat tabák i ve vodní dýmce. Ale stále to byl jen suchý tabák. Až v Turecku do něho nějaký koumák přidal med a později klasickou melasu.

A tak nám vznikl tabáček do vodní dýmky. Tento tabák ovšem nebyl nijak ochucený, byl to tzv. čistý tabák - žádný ochucený tabák zatím neexistoval.

Milovníci vodní dýmky, pokud chtěli vodní dýmku nějak ochutit, přidávali přímo do vody různé etherické oleje a kousky ovoce. Ochucený tabák se začal vyrábět až s rozšířením vodní dýmky do Evropy na začátku 20. stolet

Vodní dýmky Praha

Tradice a letitá zkušenost v oboru vodních dýmek, tabáků, uhlíků a příslušenství.

vodni-dymky-hookah

Internetový obchod

Naši nepřebernou nabídku vodních dýmek, tabáků do vodní dýmky, uhlíků a příslušenství si můžete koupit itaké v našem internetovém obchodě www.vodnidymkytabaky.cz, který jsme pro vás otevřeli abychom vyhověli co největšímu množství lidí.

Na našich stránkách Vás informujeme o rozdílech námi nabízených značek vodních dýmek, druhů tabáků a výhody různých typů uhlíků, tabáků a příslušenství.

Vodní dýmky MYA
Vodní dýmky Praha - Vodní dýmky
Pondělí, 30 Listopad 2009 23:09, Napsal Administrator

luxusni-vodni-dymky-myaČínské luxusní vodní dýmky MYA.

 

Nové moderní hadice vodních dýmek Mya jsou vyrobeny z barevné kůže zakončené dřevěnou koncovkou. Proto lze tyto kvalitní šlauchy vypláchnout vodou.

Tělo vodní dýmky Mya je obvykle z nerezavějící oceli, aby se zabránilo korozi. Kvalitní váza je dodávána v různých stylech, tvarů, barev a velikostí.

Váza vodní dýmky Mya je vyrobena z nejjemnějšího skla, má obvykle velmi složité konstrukce a vypadá velice dobře. Dle výrobce se vázy vyrábí z kvalitního křišťálu.

Vázy jsou ručně leptané zlatem nebo platinou. Vodní dýmka Mya díky svému vypracovanému vzhledu je také výborným doplňkem domácnosti.

Vodní dýmky Mya díky svému pečlivému a kvalitnímu zpracování, mužeme s čistým svědomím řadit mezi kvalitní luxusní vodní dýmky.

Vodní dýmky MYA

Vodní dýmka Mya Orbiter     Vodní dýmka MYA Orbiter zelená     Vodní dýmka Mya Orbiter zlatá     Vodní dýmka Mya Saturn modrá     Vodní dýmka Mya Saturn  rubínová     Vodní dýmka Mya Saturn

 


Nejnovější články - novinky

Vloženo 27 Duben 2015, 15.12
bong-a-jeho-popis-a-pouzitiBong, v úzu se též hojně užívá i ekvivalent bongo, je speciální druh dýmky určený ke kouření především marihuany. Kouření přes bong se liší od obyčejného jointu nebo dýmky tím, že...
Vloženo 19 Leden 2012, 00.00
vazy-vodni-dymky-sheecoolNovinka SheeCool je zcela revoluční typ vázy pro vodní dýmky. SheeCool je zmrazitelná váza, která při kouření vodní dýmky zajišťuje dokonalé zjemnění a zchlazení kouře a to až po neuvěřitelně dlouhou dobu 3...
Vloženo 11 Listopad 2011, 16.31
navod-priprava-vodni-dymkyCo všechno budeme k přípravě vodní dýmky potřebovat Samotnou vodní dýmku, její součástí by mělo být : váza, tělo, šlauch, korunka, těsnění ke korunce, ke šlauchu a k váze, kleštičky, sítko, štětka. (U některých malých - mini dýmek není součástí kleštičky, sítko ani štětka). Dále budeme potřebovat...
Vloženo 08 Listopad 2011, 10.01
vaza-vodni-dymky-karafaVáza (sklo, karafa) - Vázy pro vodní dýmky se vyrábějí z velké většiny ze skla, ale je možné vidět také vázy z plastu, keramiky nebo porcelánu. Vázy se vyrábějí se v nepřeberném...

Zajímavé odkazy

Nabízíme vodní dýmky značek Aladin, TopMark, Pumpkin, Mya, King Hookah, Shisha a Mitsuba. V naší nabídce naleznete unikátní vodní dýmky z keramiky.

Samozřejmostí je možnost výběru z široké řady vždy čerstvých tabáků do vodní dýmky, kvalitních uhlíků a příslušenství k vodním dýmkám za ceny které Vás velmi potěší. Logo vodní dýmky.

Galerie minerálních kamínků pro vodní dýmky, které jsou oblíbenou a velmi vyhledávanou alternativou tabákům. Mezi další zajímavé galerie patří : Galerie vodních dýmek Aladin Revolution, Aladin Evolution a Aladin Origins.

| Levné vodní dýmky | Luxusní vodní dýmky | Tabák do vodní dýmky | Uhlíky do vodní dýmky | Vodní dýmky Praha |

vodni-dymky-praha-logo

Naši nepřebernou nabídku vodních dýmek, tabáků do vodní dýmky, uhlíků a příslušenství si můžete koupit také v našem kamenném obchodě, který jsme pro vás otevřeli abychom vyhověli co největšímu množství lidí.